Bir Çöküşün Öyküsü

Bir Çöküşün Öyküsü

Kategoriler: Kitap Numarası : 2208

Açıklama

Bir Çöküşün Öyküsü Özeti

Madame De Prie bir gün, gözden düşer ve Normandiya’ya sürülür. Ancak saray hayatını özlemektedir. Tekrar bütün dikkati kendine çekmek içinse yeni ve korkunç bir plan hazırlar.

Prie bir mektup yazar ve herkese enfes bir balo düzenleyeceğini duyurur. Baloya Paris’in en ünlü asilleri katılır ve 3 gün boyunca eğlenirler. Ancak bundan sonrasında hazırladığı bir tiyatroda kendini öldürdüğü bir senaryo kurar ve kendisi oynar. Oyun sonrası ise herkese 7 Ekim’de öleceğini söyler. Amacı insanları onun kahin olduğuna inandırmak ve tarih boyunca hatırlanmaktır. Ancak kimse ona aldırmaz.

Ölümü kafasına koymuştur Prie. Son gecesinde birlikte olduğu papazın yeğeninden bir gece daha kalmasını ister. Karşılığında bütün servetini ona bırakacaktır. Ancak adam kalmaz ve Prie ona sadece bir kutu mücevher verir.

Prie en güzel kıyafetlerini giyer ve o gece tarihin en korkutucu ölümü ile yüzleşir. Zehir dolu bir kutu ile hayatına son verir. Haber Paris’e ulaştığındaysa neredeyse hiç kimse üzülmez. Prie umduğu şatafatı ölümü ile de bulamamıştır. Diğer kitap tanıtım ve özetleri için anasayfamızı ziyaret edebilirsiniz

Kitap Özetleri

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Bir Çöküşün Öyküsü” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

trabzon escort