Ejderha Dövmeli Kız

Ejderha Dövmeli Kız

Kategoriler:
Yayınevi Pegasus
Kitap Numarası : 2115

Açıklama

Ejderha Dövmeli Kız Özeti

 

Mikael Blomksvisk, 40’lı yaşlarında olan son derece başarılı bir gazetecidir. Blomksvisk, bir arkadaşından aldığı bilgilerle Wennerström’de yer alan şirketinin yaptığı bütün usulsüzlükleri yakın arkadaşı ola Erika Berger ile beraber yayımladıkları Millenium isimli dergide yayımlar. Fakat sonrasında Berger ihanet eder ve bütün bilgilerin asılsız olduğunu iddia eder. Blomksvisk bir süre köşesine çekilir ve bu olayda haklı olduğunu kanıtlamaya çalışır.

Şirkette sessiz ve içine kapanık olan bir kız bulunmaktadır. Bu kız sadece fotokopi çekmekte ve kimseyle diyalog kurmamaktadır. Lisbeth Salander adındaki bu kız Armansky’in dikkatini çeker ve kıza casusluk görevi verilir. Lisbeth kimsenin anlamayacağı şekilde bu işte başarılı olur ve ne kadar çalışkan olduğunu gösterir.

Lisbeth neredeyse her adımında Mikael’i izlemiştir ve neyin peşinde olduğunu görmüştür. Avukat Dirch Frode Mikael ise Henrik Vanger ile bizzat görüşmek için evlerine davet eder. Mikael bu duruma her ne kadar sıcak bakmıyor olsa da kaybedecek bir şeyi olmadığı için teklifleri kabul eder. Ejderha Dövmeli Kız kitabında kadına yapılan cinsel istismar ile beraber kadının toplumdaki yerine de değinilmiştir.

Kitap Özetleri

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Ejderha Dövmeli Kız” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

trabzon escort