Gökkuşağına İki Bilet

Gökkuşağına İki Bilet

Kategoriler: Kitap Numarası : 2221

Açıklama

Gökkuşağına İki Bilet Mini Özeti

Kitap, kahramanımızın küçük oğlunu da yanına alarak kente yeni gelen sirki görmeye gitmesi ile başlamaktadır. Kafasında sonu felsefeye dayanan birçok soru vardır ve bunları çözümlemek istemektedir. Aklını en çok meşgul eden soru ise “Yaşam nedir?” sorusudur.

Babasının ona küçükken hediye ettiği düş kumbarasında o zamanlardaki tüm düşlerini biriktiren Işık, büyüdüğünde her birini bir öyküye dönüştürmeye karar verir. Tabi ki içlerine babasından öğrendiği tüm insancıl değerleri de katmak ister. Hatta hepsini oğluna da aktarmaya çalışır. Aslında bu öykülerde geçmişi ve bugünü arasında köprü kurmaya çalışıyordur. Ancak sakin, sevgi dolu ve huzurlu bir hayatı anlattığı tüm hikayelerinin karşısında duvar gibi acımasız ve sert gerçekler durmaktadır.

Sevgi bağlarının ve aslında hayatın ne kadar güzel yaşanabileceğinin altının çizilmeye çalışıldığı bu kitapta kahramanımızın kendi geçmişine dair yaptığı içsel yolculuklar anlatılmaktadır.

1970’li yılların Ankara’sını mesken tutan roman komşunun komşusuna düşmanlığını, unutulan çocukluk aşkları sonrasında kurulan kocaman dünyaları, eskinin dar sokaklarındaki oyunları düş kumbaralarından geriye kalan anılar ile soyut kavramlar halinde ele alınmaktadır.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Gökkuşağına İki Bilet” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

trabzon escort