Hayvanlardan Tanrılara Sapiens

Hayvanlardan Tanrılara Sapiens

Kategoriler: Kitap Numarası : 1911

Açıklama

Hayvanlardan Tanrılara Sapiens

Hayvanlardan Tanrılara Sapiens, İsrailli bir yazar olan Yuval Noah Harari’nin bütün dünyada ses getirmeyi başarmış olan bir kitabıdır. Kitapta hayata dair birçok sorunun cevabının yer aldığını görebiliyoruz.

Hayvanlardan Tanrılara Sapiens kitabında insanların yaratılışına ve doğasına dair olan cesur soruların bilimsel olarak cevaplandığını görüyoruz. Bu yüzden kitabın içerisinde birçoğumuzun sorduğu soruların bilimsel cevaplarıyla yer aldığını görebilirsiniz. Kitapta yer alan bazı sorular arasında; insanların neden paraya taptığı, nasıl bu hale geldiği, kadın – erkek ayrımının nasıl ortaya çıktığı, gücün neden kötü kullanıldığı ve dini değerlerin neden kötüye kullanıldığı gibi birçok sorunun cevabı yer almaktadır.

Kitap sorular ve sorulara verdiği cevaplar ile insanlık tarihine ışık tutar niteliktedir. Kitapta incelediğimizde Harari’ye göre hiç şüphe etmeksizin dünya tek devlet olmaya doğru ilerliyor. Kitap evrenin oluşumu ile başlarken insanların çok uzun süre doğada aciz oldukları iyi bir şekilde vurgulanmıştır. Kitabın asıl başlangıç noktası ise 70 bin yıl önce yaşandığı düşünülen bilişsel devrimdir. Harari bu devrimi birçok kişinin düşündüğü gibi dil etkenine bağlıyor.

Kitap Özetleri

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Hayvanlardan Tanrılara Sapiens” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

trabzon escort