Kuyucaklı Yusuf

Kuyucaklı Yusuf

Kategoriler: Kitap Numarası : 2167

Açıklama

Kuyucaklı Yusuf Özeti

1937 yılından beri hayatımızda olan ve başta ilk, orta, lise kademelerinde okutulmaya zorunlu tutulan bir eserdir. Sabahattin Ali tarafından yazılan roman büyük kitlelere ulaşmıştır. Kuyucaklı Yusuf romanına kadar hep kısa öyküler yazan Sabahattin Ali bu kitap sayesinde roman yazarlığına da başlangıç vermektedir. İlk romanı olmasına rağmen büyük beğeni toplayan kitap hala okutulmaya devam edilmektedir.

Kuyucaklı Yusuf romanı 100 Temel Eser arasına alınarak öğrencilere ders kapsamında okutulan bir roma haline gelmiştir. Günümüzde Yapı Kredi tarafından basımı yapılan kitabın macera türünde bir eser olduğunu söylemek mümkün olmaktadır. Yusuf ve onun aşık olduğu kadın arasında geçen maceranın Sabahattin Ali tarafından usta bir dille anlatılması herkesin dikkatini çekmiştir.

Kuyucaklı Yusuf kitabının konusunda ilk önce ailesi ölen bir kızın inanılmaz şekilde yaşamaya başladığı drama tanık olmaktayız. Daha sonra bu kızla tanışan Yusuf; kıza sahip çıkmak adına onunla yaşamaya başlar. Gün geçtikçe durum farklı bir boyut alır ve Yusuf kıza aşık olur. İşte o andan sonra macera dolu serüvene ortak olursunuz.

Kitap Özetleri

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Kuyucaklı Yusuf” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

trabzon escort