Olağanüstü Bir Gece

Olağanüstü Bir Gece

Kategoriler: Kitap Numarası : 2192

Açıklama

Olağanüstü Bir Gece Özeti

Stefan Zweig tarafından kaleme alınan eserin kısa özeti. 1913’te 36 yaşındayken tüm ailesini kaybeden Baron, ona kalan yüklü miras ile subaylıktan erken emekli olur. Soy olarak da Aristokrat sınıfına geçiş yapmıştır. Birbirinden pahalı ve ilginç hobiler edinen Baron, kimsede bulunmayan antikaları toplayarak vakit geçirmeye başlar. Kadınlarla da arası çok iyidir ve hayatta her şeyinin olmasının verdiği boşluğa düşer. 6 ay boyunca durgunlaşır.

Ta ki o geceye kadar… Bir anda evden çıkar ve at yarışlarına gider. Orada göz teması kurduğu bir kadın ona cilve yapar. Ancak yanında şişman bir adam vardır. Anlık bir kargaşa olur ve kadının kocasının elindeki tüm kuponlar ortalığa dağılır. Kazanan kupon ise Baron’un ayağının dibine düşer.

Baron ikramiyeyi alır. Suçluluk duygusu ile yeni bir kupon daha alır. Ancak onu da kazanır. Sonra bir panayıra gider. Ancak soylu duruşu yüzünden kimse ona yaklaşmaz. Hava karardığında bir fahişe ona doğru yaklaşır ve yüklü miktarda para alır. Ona yardım ettiği düşüncesi ile, diğer herkese de yardım etmek ister. Panayırda satılan her şeyi satın alır ve bol bol bahşiş verir.

Kitap Özetleri

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Olağanüstü Bir Gece” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

trabzon escort