Piraye

Kategoriler: Kitap Numarası : 2106

Açıklama

Piraye

Bazı kitaplar başta farklı bir tür olarak görünürken daha sonra giden kurguya göre bambaşka bir türe dönüşmektedir. Bu kitaplara örnek olarak gösterebileceğimiz eserler arasında Piraye romanı yer almaktadır. Kitabı okumaya başladığınız anda tam bir aşk romanı olduğunu hissetseniz bile ardından yoğun şekilde dram türüne dönüşen kitabı siz de tercih ederek okuyabilirsiniz.

Başarılı kadın yazarlarımız arasında yer alan ve yazdığı romanların hemen hepsi okunmak istenen Canan Tan yazdığı Piraye adlı eseri ile beğeni toplamayı başarmıştır. 2003 yılında basılan ve 473 sayfadan meydana gelen romanı okurken gerçek hayattan izlere rastlamanız da kaçınılmaz bir sonuç olarak karşınıza çıkacak. Aslında tamamen olmasa da bir yerinde Türk kültürünü bariz şekilde göreceksiniz.

Canan Tan tarafından yazılan ve 2003 yılından beri okunmaya devam edilen Piraye romanının konusu; üniversite yılları ile başlamaktadır. Üniversiteye giden iki gencin birbirine aşık olması, daha sonra da evlenmesini konu alan kitapta evlenen çiftleri büyük bir dram beklemektedir. Aşiretten gelen bir çocukla, İstanbul’dan gelen kızın yaşadıkları kültür çatışması söz konusudur.

Kitap Özetleri

 

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Piraye” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

trabzon escort