Puslu Kıtalar Atlası

Puslu Kıtalar Atlası

Kategoriler: Kitap Numarası : 2137

Açıklama

Puslu Kıtalar Atlası Özeti

1600’lü yılların Konstantiniye’sinde Arap İhsan, Alibaz’ın alacağı ganimeti hiç etmesine çok sinirlenmiştir. Bunun üzerine babası Uzun İhsan Efendi’nin evine gider. Ancak rüyaya yatan Uzun İhsan Efendi’yi uyandıramazlar. Oğlu Bünyamin ile sohbet ederler.

Arap İhsan’ın o zamanın İstanbul’una gelme sebebi ona daha önce kazık atan Kubelik’i bulmaktır. Ancak amacı intikam almak değil, bir felsefe kitabının çevirisini yaptırmaktır. Sonunda Kubelik’i bulur ve yaptırır. Teslim zamanı geldiğinde Kubelik Arap İhsan’ı bulamaz ve Uzun İhsan Efendi’ye teslim eder.

Meraktan kitabı okuyan Uzun İhsan Efendi’nin kafası karışır ve tekrar rüyaya yatar. Rüyasında bir aynanın karşısında duruyordur. Fakat aynada kendini değil, Bünyamin’i görür.

Bünyamin ise annesini hiç tanımamıştır. Babasının gerçek babası olup olmadığı hakkındaki düşünceleri sonucu bir gün o da rüyaya yatar ancak uyanamaz. Öldü sanılarak gömülür. Mezardan çıkmayı başarır ve Vardapet’in yanında lağımcı olarak çalışmaya başlar.

Vardapet ile Bünyamin zorunlu olarak bir casusu kaçırmak için göreve çıkar. Tam kaçarlarken casus yaralanır ve çaldığı tüm parayı Bünyamin’e verir. Bu arada Bünyamin’in düşman ile mücadele ederken zırhı yüzüne yapışmıştır, çıkaramıyordur. Artık kimse Bünyamin’i tanıyamaz…

Kitap Özetleri

 

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Puslu Kıtalar Atlası” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

trabzon escort