Sefiller 2 Cilt Takım

Sefiller 2 Cilt Takım

Kategoriler: Kitap Numarası : 2223

Açıklama

Sefiller 2 Cilt Takım Özeti

Jan Valjean, fakir bir kasabalıdır. Bir gün ailesi doyabilsin diye ekmek çalar ve kürek cezasına çarptırılır. Birçok kez bu cezadan kaçmaya çalışsa da son 19 yılını hapiste geçirmiştir. Tahliye sonrası geçen 19 yıl onu topluma karşı kin ve nefret ile doldurur.

Perişan halde geldiği eski kasabasında yapılan bir iyilik ile hayatı değişir. Şimdi daha iyi ve fazilet sahibi biri olan hatta hayırseverliği ile bilinen birine dönüşmüştür. Kuzey Fransa’da yaşadıklarını ve geçmişini gizleyerek kendine yeni bir iş kurar ve bol para kazanmaya başlar. İnsanların sevdiği biri haline gelen Jan, yeni kasabasında belediye başkanı dahi olur.

Ancak hesapta olmayan bir şey vardır. Dedektif Javert, Jan’dan şüphelenmekte ve hakkında olabildiğince bilgi toplamaktadır. Jan için takip edildiği o korkunç günler başlar. Şansı yaver giden Jan’ın yerine isim benzerliğinden dolayı başka biri yakalanır ve dava kapanır. Jan ise suçluluk hissi ile daha fazla baş edemez ve gidip her şeyi itiraf eder. Yine kürek cezasına çarptırılmıştır. Bu sefer birkaç yıllık aradan sonra hapisten kaçmayı başarır ve Cosette’yi de yanına alarak bir manastırda bahçıvanlık yapmaya başlar. Ancak aynı takip etmeler henüz sona ermemiştir.

Kitap Özetleri

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Sefiller 2 Cilt Takım” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

trabzon escort