Kitaplar Hakkında Değişik Bilgiler

Kitaplar Hakkında Değişik Bilgiler

Kitaplar Hakkında Değişik Bilgiler

Kitaplar Hakkında Değişik Bilgiler

Kitaplar Hakkında Değişik Bilgiler

Kitaplar hayatımızın vazgeçilmez bir parçasıdır. Tarihin en eski dönemlerinden, antik çağlardan beri hayatımızda olan kitapların hiç bilmediğiniz özelliklerinden bahsedeceğiz. Bahsedeceğimiz kitapların özetlerine ulaşabilirsiniz.

1) Dünyanın En Uzun Cümlesi Sefiller’de yer almaktadır.

Victor Hugo’nun Sefiller adlı romanı, en önemli dünya klasikleri kitapları arasında yer almaktadır. Bu kitabın enler arasına girmesine sebep olan şey dünyanın en uzun cümlesine sahip olmasıdır. 823 kelimeden oluşan bu cümle, şimdiye kadar yazılmış en uzun cümle olarak kabul ediliyor.

2) Dünya üstündeki en küçük kitap 0.75 mm x 0.75 mm boyutundadır.

Dünyanın en küçük kitabı olan Dört Mevsim Çiçekleri, 22 sayfadan oluşuyor. 0,75 X 0,75 milimetre ebadında olan kitap, bu boyutlarıyla Guinness Rekorlar Kitabı’na da girmiştir. Tabi kitabı okuyabilmek için mikroskoba veya merceğe ihtiyacınız olacak.

3) En Çok Yabancı Dile Çevrilen Kitap Küçük Prens’tir.

Tüm zamanların en çok okunan ve en iyi kitapları arasında yer alan Küçük Prens, şimdiye kadar 253 ayrı dil ve lehçeye çevrildi.

4) Kumarbaz – Dostoyevski neden yazıldı ?

Dostoyevski bu kitabı kumar borcunu ödeyebilmek için yirmi beş günde yazdı. Acelesi yüzünden romanı kendi eliyle yazmayan Dostoyevski, Anna Grigoryevna adlı bir stenograf tuttu bu genç kadın ile daha sonra evlendi.

5) Tarihte bilinen en eski yemek kitabını sizce kim yazmıştır ?

Dünyanın en eski yemek kitabı olarak bilinen eser Hammurabi döneminde yazılmıştır. Babilden kalan parçalarda yer alan yemek tarifleri insanlık tarihinin de en eski yemek tarifleri olarak bilinir. Bu parçalarda toplamda 25 yemek tarifi bulunuyor.

6) Daktilo ile Yazılan İlk Kitap neydi ? 

Dünya edebiyatında, daktilo ile yazılan ilk kitap, Mark Twain’e ait olan Tom Sawyer’a ait olan Tom Sawyer’in Maceraları isimli çocuk romanıdır.

Kitaplar Hakkında Değişik Bilgiler adlı yazımızda sizlere kitaplara dair bilmediğiniz ince ayrıntıları anlatmaya çalıştık. Kitap severlerin blog yazılarımızı takip ederek enteresan bilgilere sahip olabileceğini biliyormuydunuz ? Bizler sadece size kitap özetlerini değil. Bunun yanında kitap dünyasında yer alan gelişmeleri. Popüler kitapları ve yazarlarının hakkında güncel haberleri. Ayrıca mini çekilişler ile sizi memnun etmeyi amaçlıyoruz.

Yorum Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *

trabzon escort